Menu
Sepetim

1000 TL ve Üzeri Siparişlerde ÜCRETSİZ KARGO Fırsatı...

Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu

Mesafeli Satış Koşulları

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 - KONU
İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

Ünvan: TAHTAKALETOPTANCILARI.COM

Adres: TAHTAKALE MAH. VASIF ÇINAR CAD. ŞARK HAN NO: 17 Dükkan No: 99  EMİNÖNÜ/Fatih / İstanbul
Telefon : 0212 909 32 41 - 0850 840 32 41
Email: bilgi@tahtakaletoptancilari.com

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ
Müşteri olarak www.tahtakaletoptancilari.com alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI'ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden TAHTAKALETOPTANCILARI sorumlu tutulamaz.

4.4 - TAHTAKALETOPTANCILARI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının TAHTAKALETOPTANCILARI iletişim adresine ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, TAHTAKALETOPTANCILARI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini TAHTAKALETOPTANCILARI namına ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde TAHTAKALETOPTANCILARI iletişim adres(ler)ine gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7- TAHTAKALETOPTANCILARI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için TAHTAKALETOPTANCILARI iletişim adreslerine gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri TAHTAKALETOPTANCILARI tarafından karşılanacaktır.

4.9- işbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp TAHTAKALETOPTANCILARI iletişim kanallarını kullanarak faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

5-1 Satın Almış Olduğunuz Ürünler. Ambalajı Açılmadan, Kullanılmada ve Zarar Görmeden 7 (Yedi) Gün İçerisinde Kargo Ücretini Ödemeniz Durumudan İade Ve Değişim Yapabilirsiniz. Ambalajı Açılan, Sıfır Özelliğini Yitiren, Ürünlerin İadesi Ve Değişimi KESİNLİKLE YAPILMAZ.

5-2 İade Ve Değişimlerde Gidiş - Dönüş Tüm Taşıma Mafrafları Müşteri Tarafından Karşılanmaktadır.

 

5-3 Kişiye Özel Ürünlerde Değişim İade Yoktur.

MADDE 6 Hazırlık Ve Kargolama

 • Adresinizde herhangi bir sorun yoksa veya herhangi bir sağlık problemi yaşamadığımız sürece ürünleriniz söz verilen sürede %100 kargoya verilir.
 • Sisteme tanımladığınız adresinizin doğruluğundan emin olunuz. Adresiniz özel yazıcılarla yazdırılır paketinize yapıştırılır, adres karışıklığı veya yanlış adrese gönderim gibi biryanlışlık kesinlikle olmaz. Eksik veya hatalı adreslerde kesinlikle mesuliyet kabuletmemekteyiz. Sürecin uzaması veya kısalması sizin elinizde lütfen adresinizi eksiksiz giriniz. Mahalle, cadde, sokak, apartman adı gibi unsurları unutmayınız.
 • Birden fazla ürün alırsanız tüm ürünler tek kargo ile gönderilir. Bir adet kargo bedava ürün alırsanız hepsi kargo bedava gönderilir
 • Ürünlerin teslimatı yakın ve büyük iller için 24 saattir. Uzak ve doğuda bulunan illere teslimat 48 saat içerisinde yapılır.
 • Teslimat süresi kargo firmasının yoğunluğuna, hava ve yol şartlarına göre uzayabilir.Resmi bayram ve tatillerde kargo firmaları kapalıdır, ürününüz ilk iş günü kargoya verilir.
 • Köy, kasaba, çiftlik gibi uzak bölgelere veya askeri üs, askeri lojmanlar gibi güvenlik sebebiyle teslimat yapılamayacak bölgelere kargo gönderemeyebiliyoruz. Bu gibi durumlarda alternatif merkezi bir adres veya size en yakın anlaşmalı olduğumuz firmanın kargo şubesinin adını bize bildirmeniz durumunda kargonuz oraya yollanır.
 • Kargocular sizi adresinizde bulamazlar ise ürününüz 3 GÜN şubede bekletir. Eğer ürünü teslim almazsanız bize geri gönderilir. Kargonuzun takip sorumluluğu size aittir. Teslim alınmadan bize dönen ürünlerin gidiş ve dönüş kargo ücreti sizden tahsil edilir. Lütfen ürünlerinizin takibini aksatmayınız.
 • Ürününüz elinize hasarlı ulaştıysa, paketi veya içeriğinde sorun varsa lütfen kargo yetkililerine detaylı tutanak tutturunuz. Yolladığımız her ürün kargo firmasinca sigortalanıyor eğer tutanak tutturursanız hasarlı ürünün yerine yenisi ücretsiz yollanır. Tutturduğunuz tutanak sayesinde bizde paramızı kargo firmasından tahsil ederiz. Tutanak tutulmayan durumlarda maalesef ürünler iade alınmaz ve elimizden bir şey gelmez.

 

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

İşbu Ön Bilgilendirme Formu (“Form”) taraflar arasında kurulan Mesafeli Satış Sözleşmesi'ne konu edilen ve aşağıda belirtilen Ürün veya Hizmetlerin ("Ürün/Ürünler") ALICI'ya satışı ile teslimi ve diğer konulara ilişkin olarak mevzuat gereğince yapılan bilgilendirmeyi içermektedir. Taraflar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

 

Madde 1 TARAFLAR

 

SATICI
Ticaret Ünvanı:Tahtakale Toptancıları / Hakkı Muğlalı
Mersis No :-
Adres :TAHTAKALE MAH. VASIF ÇINAR CAD. ŞARK HAN NO: 17 Dükkan No: 99  EMİNÖNÜ/Fatih / İstanbul
Telefon :0850840 32 41/ 0212 909 32 41
E-Posta :info@tahtakaletoptancilari.com
ALICI (TÜKETİCİ)
Adı, Soyadı, Ünvanı ve AdresAlıcı Bilgileri

 

Yukarıda bilgileri verilen SATICI ve ALICI topluca Taraflar olarak anılacaktır.

Madde 2 SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, FİYAT, ÖDEME BİLGİLERİ

Mesafeli Satış Sözleşmesine konu Ürün veya Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve vergiler dahil satış bedeli ve teslimat bilgileri aşağıdaki gibidir:

ALINAN ÜRÜN LİSTENİZ

Ödeme (Tahsilat) Bilgileri

Ödeme Şekli-Aracı :  ÖDEME YONTEMİNİZ

Madde 3 SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VEYA ÜRÜNLERİN TESLİMATI, TESLİMAT MASRAFLARI VE FATURA BİLGİLERİ

3.1 Sözleşme, ALICI tarafından Web Sitesi'nde açık irade beyanı ile tıklanarak onaylanmış ve yürürlüğe girer. Sözleşme satın alınan Ürünler'in ALICI veya bildirdiği kişi veya kişilere teslim edilmesiyle SATICI bakımından ifa edilmiş olur. Ürünler ALICI tarafından aşağıda belirtilen adreste bulunan veya ikamet eden kişi veya kişilere teslim edilecektir.

 

Teslimat BilgileriFatura Bilgileri
Alıcı BilgileriAlıcı Bilgileri

 

3.2 Ürünler'in adrese teslimatına ilişkin masraflar ALICI'ya aittir. SATICI'nın Web Sitesinde teslimat/nakliye masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını ya da kargo ücreti alınmayacağını açık şekilde beyan etmesi halinde masraflar SATICI'ya aittir. Ürünler SATICI'nın stok durumuna göre ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen süre içinde teslim edilir. SATICI, Ürünleri siparişin verilmesini takiben en geç 3 (otuz) gün içinde teslim eder. Bu 3 günlük süre içinde yazılı veya elektronik ortamda yapılacak bildirim üzerine ALICI'dan alınacak onay ile teslimat için 10 (on) günlük ek bir süre belirlenebilir.

3.3 SATICI,  Ürünleri anlaşmalı kargo firmaları ile göndererek teslim ettirmektedir. Kargo firmasının ALICI'nın teslimat adresi olarak verdiği yerde şubesi olmaması halinde, Ürünlerin, kargo firmasının bir diğer yakın şubesinden teslim alınması gerekebilir. Bu durum kargo firması tarafından ALICI'ya bildirilecektir. Bu halden kaynaklanan gecikmelerden SATICI sorumlu değildir.

3.4 Ürünlerin teslimatı anında ALICI veya teslimat bilgilerinde gösterilen kişinin belirtilen adreste bulunmaması veya teslimatı almaktan imtina etmesi halinde SATICI, malın teslimine ilişkin edimini yerine getirmiş kabul edilecektir. Ürünlerin Adreste teslim alınmaması durumunda kargo firması ile iletişime geçerek Ürünlerin sevkiyatını takip etmek ve teslim almak ALICI'nın sorumluluğundadır. Ürün, ALICI'dan başka bir kişiye teslim edilecek ise, bu kişinin belirtilen adreste bulunmaması veya teslimatı kabul etmemesi hallerinden SATICI sorumlu tutulamaz. Bu durumlarda ALICI'nın Ürünleri geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile Ürün'ün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı oluşabilecek giderler ALICI'ya aittir.

3.5 ALICI, Ürünleri teslim aldığı anda kontrol etmekle ve her bir Ürün'de kargodan kaynaklanan bir sorun, ayıp, hasar veya eksik teslim tespit ettiğinde Ürün'ü kabul etmemek ve Kargo firması yetkilisine tutanak tutturmak ve durumu gecikmeden SATICI'ya bildirmekle sorumludur. Aksi halde SATICI bu bahisle sorumluluk kabul etmez.

Madde 4 ÜRÜN BEDELLERİNİN ÖDENMESİ ve İADESİ

4.1 SATICI tarafından aksi öngörülmemesi halinde, ALICI, Ürün'ü teslim almadan önce bedelini tamamen ödemiş olmalıdır. Peşin satışlarda Ürünlerin tesliminden önce toplam bedel SATICI'ya tamamen ödenmediği, taksitli satışlarda vadesi gelen taksit tutarı tediye edilmediği takdirde SATICI, sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih edebilir, Ürün'ü teslim etmekten imtina edebilir. Herhangi bir nedenle ALICI tarafından ürün veya hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürün veya hizmet teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.2 ALICI'nın satış bedelini, kredi kartı, taksit kart v.b. ile ödediği hallerde, bu kartların sağladığı tüm imkanlar kartı çıkaran kuruluşça sağlanmış olan kredi ve/veya taksitli ödeme imkanları ile sınırlıdır. Bu nedenle, SATICI'nın bedelini defaten veya peyder pey tahsil ettiği Ürün satışları işbu Sözleşme'nin tarafları yönünden, peşin satış kabul edilir. SATICI'nın taksitle satış sayılan hallerdeki yasal hakları saklıdır. ALICI'nın temerrüdü durumunda yürürlükteki kanunların öngördüğü şekilde aylık oranda temerrüt faizi uygulanır.

4.3 SATICI'nın, Ürünleri hiç ya da taahhüt edilen sürede tedarik edemeyeceğinin anlaşılması halinde, ALICI üç (3) gün içinde açık ve uygun şekilde bilgilendirilmek ve sözlü/yazılı onayını almak kaydıyla,  eşit kalite ve fiyatta başka bir Ürünü tedarik edebilir. Bu durumda Sözleşme konusu taahhüt bu suretle yerine getirmiş sayılır. ALICI söz konusu onayı verip vermemekte serbest olup, onay vermediği hallerde sipariş iptaline (Sözleşme feshine) ilişkin akdi-kanuni hükümler uygulanır.

4.4 ALICI'nın ödemeyi bir Banka'ya ait ATM cihazından ya da şubesinden yatıran IBAN numarası belirlenemez şekilde “hesaba yatırma” şeklinde yapması durumunda, ürün bedelinin işbu sözleşme uyarınca ALICI'ya iade edilmesinin gerektiği hallerde kullanılmak üzere kendisine ait ait IBAN numarasını doğru ve eksiksiz bir şekilde SATICI'nın internet sitesinde belirleyeceği prosedür ile göndereceğini SATICI tarafından IBAN numarasına iade yapılmasına muvafakat ettiğini kabul ve taahhüt eder.

Madde 5 CAYMA HAKKI

5.1 ALICI, Formun 7.4.Maddesinde belirtilen istisnalar hariç olmak üzere Ürünlerin tesliminden veya sözleşmenin akdedildiği tarihten itibaren 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. İşbu 14 (on dört ) günlük süre, mal satışına ilişkin sözleşmelerde tüketicinin malı teslim aldığı günden, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar. Cayma hakkının kullanılması için ALICI, bu süre içinde Ürünleri teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olmak kaydıyla SATICI'ya aşağıda detayları belirtilen iletişim bilgileri vasıtasıyla yazılı olarak bildirimde bulunmalıdır. ALICININ cayma bildiriminin SATICI'ya ulaşmasından sonra SATICI, bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisini ALICI ile paylaşacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına konu Ürünlerin bedelini ödeme şekline uygun bir şekilde ALICI'ya iade edecektir.

5.2 Cayma hakkının kullanılması halinde, cayma bildirime konu Ürünlerin ve fatura aslının ibrazı ile Aras Kargo aracılığı ile kargo bedeli ödenmeksizin SATICI'ya iadesi gerekmektedir.

Adres:TAHTAKALE MAH. VASIF ÇINAR CAD. ŞARK HAN NO: 17 Dükkan No: 99  EMİNÖNÜ/Fatih / İstanbul - TÜRKİYE

5.3.1 BEDELİN İADESİ. Ürün bedeli tahsil edilmiş ise mevzuata uygun cayma halleri ve Sözleşme fesihlerinde, bedel 14 gün içinde ALICI'ya iade edilir. İade ALICI'nın Ürün bedeli tediyesinde kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde yapılır. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır. Ürün bedeli, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesini takiben aynı sürede ilgili bankaya iade edilir. Bedelin bankaya iadesi işleminin SATICI tarafından yapılmasından sonra ALICI hesaplarına aktarılması banka işlem süreci ile ilgili olup SATICI olası gecikmelerden dolayı sorumlu değildir. SATICI'nın iade edilecek bedel için, bu Sözleşme ve kanundan doğan mahsup ve indirim hakları saklıdır.

5.3.2 KREDİ KARTINA İADE PROSEDÜRÜ ALICI'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile ALICI'ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI'ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI'nın kredi kartına iadesi durumunda, talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak kredi kartı hamilinin hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI'nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

5.3.3 CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

29188 sayılı ve 27/11/2014 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 15 uyarınca aşağıdaki hallerde ALICI cayma hakkını kullanamaz.

 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 10. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Madde 6 DİĞER HÜKÜMLER

6.1. ALICI Ürün ve satışla ilgili talep, şikayet ve önerilerini, Form'un 2. maddesinde belirtilen SATICI iletişim kanallarına, sözlü veya yazılı şekilde bildirebilir.

6.2 ALICI, e-kitap, yazılım ve elektronik ortamda kullanmak üzere satın aldığı her türlü ürünü kullanacağı, araç, program, yazılım ve ekipmanın kendisince tedarik edileceğini ve kendi kusuru olsun veya olmasın oluşabilecek teknik eksiklik ve arızalardan SATICI'nın sorumlu olmayacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. Ergin olmayanlar ile kısıtlılar SATICI'dan alış-veriş yapamazlar.

6.4 Taraflar arasında kurulan Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca her yıl Aralık ayında ilan edilen parasal sınırlar dahilinde Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir

 

SATICIALICI
Tahtakale Toptancıları / Hakkı Muğlalı.Alıcı Bilgileri
 
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımınıkabul etmiş sayılıyorsunuz.